Anëtari i KK zbulon arsyen e rikthimit te Berishës: U kishte për borxh shqiptarëve që Bashën t’a …


Anetari i Keshillit Kombetar te PD ka zbuluar dy arsyet qe sipas tij e detyruan Berishen te rikthehej ne politike.

Gjate debatit me pedagogun Rezart Prifti, Biberaj tha se shkarkimi i Lulzim Bashes dhe dergimi i PD-se drejt pushtetit ishin dy pikat kryesore.

Pjese nga debati:

Te gjitha shigjetat ndaj Sali Berisha. Nga 25 prilli e shpallja “non grata” e doktorit kemi nje realitet tjeter politik ne vend Sali Berisha eshte kthyer i detyruar ne politike. Ka pasur dy arsye.

Biberaj: Deshtuan me Lulzim Bashen

Rezart Prifti: U flliqet jo deshtuat!

Biberaj: Sali Berisha kishte dy borxhe ndaj shqiptareve, e para kishte per detyre te shkarkonte Lulzim Bashen dhe e dyta ishte te sillte Partine Demokratike ne Pushtet.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *