Artan Hoxha me deklaratë të fortë: Rama ka nuhatur diçka nga SPAK. Politika do të trazohet


Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbuluar se Prokuroria e Posaçme kunder Korr’psionit dhe Krimit te Organizuar (SPAK) ka ne hetim çeshtje qe nuk jane bere publike dhe qe mund te trazojne me shume ujerat ne politike.

I ftuar ne emisionin “Log.”, Artan Hoxha tha se çeshtja ne fjale ka te perfshire personazhe si nga maxhoranca ashtu edhe nga opozita, por nuk ka dhene asnje emer lidhur me rastin. Madje, Hoxha tha se edhe ai vete ka depozituar ne SPAK provat qe kishte lidhur me rastin, duke e lidhur dhe me sulmet e fundit te kryeministrit Ed Rama ndaj Prokurorise se Posaçme.

“Ne nje situate te tille, di qe SPAK ka ne hetim çeshtje qe nuk jane bere publike. Çeshtje qe kane brenda edhe keta te opozites dhe maxhorance. Ne te njejten çeshtje jane brenda. Besoj se eshte shpejt., kam dorezuar ne SPAK materiale per kete gje. Kam pasur prova dhe kam vene ne dispozicion. Ate qe kisha e dorezova. Dhe kjo me krijon bindje se SPAK nuk po mban ane. Nuk eshte sukses te arrstosh nje politikan por ta den’osh. Keto arrstimet qe behen sa per fushate jane te gabuara. Denimet jane te rendesishme. Kjo eshte situata qe ne ndodhemi. Kryeministri ne ato sondazhet e veta ka nuhatur diçka,”-tha ai nder te tjera.

Por cila eshte kjo dosje e bujshme dhe a ka dijeni Rama per te? Pritet per t’u mesuar…

Leave a Reply

Your email address will not be published.