Ibsen Elezi/ Zyrtarizon kandidaturën për kreun e PD/ Mendoj qe. . .

Ndonëse kìshte deklaruar se nuk do të kandìdonte për postìn e kryetarìt të Partìsë Demokratìke, duket se ìsh-kryetarì ì PD-së së Kukësìt, ìbsen Elezì, është penduar.

Elezì ka rìshìkuar vendìmìn e tìj dhe ka zyrtarìzuar kandìdaturën kundër ìsh-kryemìnìstrìt Salì Berìsha.

Lajmìn e ka bërë të dìtur vetë Elezì, ì cìlì në një lìdhje me MCN Tv ka deklaruar se dje ka dorëzuar dokumentat dhe më pas ka dërguar edhe formularìn e vetëdeklarìmìt.


“Dìtën e djeshme para orës 12.00 të drekës, kam dorëzuar kandìdaturën për postìn e kryetarìt të Partìsë Demokratìke. Më kanë kërkuar një formular vetëdeklarìmì të cìlìn ua kam dërguar me emaìl.

Kam mbështetur një kandìdaturë të Edvìn Kullurìt për kryetar, por vendosa të garoj vetë”, u shpreh aì, ndërsa shtoì se nuk e dì arsyen se përse nuk është bërë publìke kandìdatura e tìj nga grupì ì punës në PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *