Projekti i ri në PD/ Lefter Maliqi tregon përsonin që do marrë drejtimin e Partisë Demokratike


Ish-deputeti i PD Lefter Maliqi e konsideroi nje fat te madh per demokratet ardhjen ne krye te partise te Sali Berishes. Maliqi tha se aktualisht Berisha nuk ka rival ne PD, dhe se ai do te largohet nga politika, pas largimit te Rames.

“Kuvendi i PD, data 30 prill eshte dite historike per ringritjen e PD-se dhe bashkimit opozitar qe do ndodhe pas zgjedhjes se kryetarit te ri. Shitja e interesave ka ndodhur qe me marreveshjen e 2017-es. Vjeshta na çon ne nje bashkim te madh te opozites, ku pritet qe edhe Presidenti te drejtoje forcen politike.

Qellimi i Lulit dhe Rames me patronazhistet, i kishin vetem per te goditur LSI-ne. Levizja e Berishes ka qene e vonuar. Nese do kishte qene me e shpejte, do kisha qene pjese e foltores dhe Kuvendit.

Do te jete fat i madh per demokratet qe Berisha te jete ne krye te PD. Aktualisht s’ka kandidat qe mund ta rivalizoje. Berisha largohet me largimin e Rames. Desh Zoti qe e futi ne loje per te perballuar kete maf’ie ne qeveri. Berisha largohet me largimin e Rames per t’i hapur rruge te rinjve.

Rama eshte me mash’trues se Luli. Luli vetem gen’jen, ky te fut edhe ne bu’rg, hedh gurin dhe fsheh doren per te arritur qellimet e veta. Ne mendjen e tij dihet kush eshte Presidenti, thjesht luan per te hequr vemendjen nga rritja e çmimeve. Lajm i mire afrimi i figurave te vjetra. Bej thirrje qe kandidatet per zgjedhjet lokale te dalin ne shtator. Mund t’i beje pune sabotuese Luli, mund t’i nxjerre edhe kandidate. Por pas zgjedhjeve lokale, ku 20-25 bashki do merren nga PD e bashkuar”, u shpreh Maliqi.

Nder te tjera Maliqi u shpreh se e sheh Belind Kelliçin ne nje te ardhme jo te larget ne drejtimin e PD-se. Po ashtu ish-deputeti tha se nje post drejtues mund te marre edhe Jozefina Topalli.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *