Detaje/ Lulzim Basha niset drejt SHBA por FBI nuk e lejon dhe e zbret nga avioni


Sali Berisha ka bere nje deklarate te forte mbremjen e djeshme, pasi u shpreh se Lulzim Basha eshte nisur per ne SHBA bashke me Agron Gjekmarkajn, por e kane zbritur ne Rome.

Ai tha Basha u ftua nga zyrtari amerikan Gabriel Escobar, por FBI nuk e ka lejuar te shkoje ne Shtetet e Bashkuara.

“Kam respekt per zonjen Karen Donfried se ka nje karriere te gjate diplomatike, por vetem nga ana njerezore duhet te perseris ate qe i kam thene ne dhjetor zotit Gabriel Escobar, i cili erdhi, u takua me Lul Bashen, dhe te gjitha keto 1 jave para Referendumit per shkarkimin e tij. Ne ate kohe i thashe se shqiptaret nuk i kane qejf kukullat. Tha qe do shkonte Basha ne SHBA. U nis Basha ne SHBA me Gjekmarkajn, e zbriten ne Rome te Italise”, tha Berisha.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *