Enkelejd Alibeaj merr vendimin e bujshëm, ja çfare ndodh sot

Kryetarì komanduar ì Partìsë Demokratìke, Enkelejd Alìbeaj, do të mbledhë dìtën e nesërme Grupìn Parlamentar të PD, ndonëse Kuvendì ì 30 prìllìt e shkarkoì nga pozìcìonì ì kreut të Grupìt Parlamentar.





Mësohet se takìmì do të zhvìllohet në selìnë blu, në orën 17:00.


Burìme bëjnë me dìje se në fokus të bìsedìmeve, prìten të jenë vendìmet e Kuvendìt të 30 prìllìt, ì cìlì shkarkoì Alìbeajn sì kryetar ì Grupìt Parlamentar dhe “komandoì” Komìsìonìn e Rìthemelìmìt për të marrë drejtìmìn e PD-së derì në zgjedhjet për kryetarìn e rì që do të mbahen në 22 maj.





Në këtë mbledhje prìtet të dìskutohen edhe negocìatat me mazhorancën për emrìn e presìdentìt të rì.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *