Moderatorja e njohur Dizdari në krah të Sali Berishës: Kam besim dhe do ta votoj


Moderatorja Fjoralba Dizdari e cila eshte nje nga prurjet me te reja te Keshillit Kombetar te Partise Demokratike eshte shprehur se ajo beson tek ish-kryeministri Sali Berisha. E ftuar ne “Opinion”, Dizdari tha se ajo ndodhet ne PD, pikerisht per kete arsye, e pyetur nese do ta votonte Berishen per kryetar, moderatorja e pohoi nje gje te tille.

Pjese nga biseda:

Fjoralba Dizdari: Une jam e re ne Keshillin Kombetar por jo ne Partine Demokratike. PD-ne e kam ndjekur qe nga çadra, teatri dhe doja te angazhohesha, kerkova, njoha seksionet dhe u bera pjese kur me propozuan per Keshillin Kombetar.

Blendi Fevziu: Beson tek Berisha?

Fjoralba Dizdari: Nese nuk do besoja, nuk do isha ketu

Blendi Fevziu: Mendon se Berisha do jete kryetar i PD?

Fjoralba Dizdari: S’e di, une do ta votoj
Leave a Reply

Your email address will not be published.