Detaje/ Gazmend Bardhi pre’sion deputetëve të PD që marrin pjesë në Kuvendin e PD-së


Deputeti i Partise Demokratike Gazment Bardhi, po tenton te sa’botoje Kuvendin Kombetar te Partise Demokratike qe po mbahet sot me 30 prill.

Lajmin e ka bere te ditur deputeti Edi Paloka, teksa ka qene duke folur per shtyrjen e Kuvendit te PD dhe pjesemarrjen e demokrateve.

Paloka zbuloi se Bardhi po i dergon mesazhe deputeteve te PD duke i thene qe te mos bashkohen se gjerat do te ndryshojne.

E kishim shpallur Kuvendin per daten 22 mars. Arsyeja kryesore qe e shtyme ne 30 prill ishte deshira per te perfshire ne proces edhe ata qe deri me 6 mars kishin qendruar ne krah te Bashes. Nuk po nxitojme, e kemi zgjatur procesin per te afruar te tjeret.

Nje pjese u afruan, u bene pjese e grupeve te punes. Pjesa tjeter nuk u angazhua menjehere. Pjesa qe mbeti e dinin qe hyrja ne kete moment ne nje gare per te marre votat e anetaresise do t’i linte ata ne pozicionin e humb’esit. Jane dhe nje pjese qe i merr Gaz Bardhi dhe u thote mos u afroni qe do te ndryshojne gjerat”, theksoi deputeti.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *