Zyrtarja e lartë e DASH nuk pranon të takoj Berishen, takon Alibeajn, Tabakun dhe Bardhin…

Pas takoi kryeministrin Edi Rama, Ndihmës Sekretarja e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried ka nisur takimin me përfaqësues të opozitës. Por nuk ka dashur qe te takoj perfqesuesit e komisionit te rithemelimit por perfaqesuesit e opozites qe tashme i njehe vetem Edi Rama.

ka qenë kreu i grupit parlamentar të demokratëve, Enkelejd Alibeaj që e ka pritur zyrtaren e lartë në Kryesinë e Kuvendit, i shoqëruar nga deputetja Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi.

Në takim janë të pranishëm edhe Gabriel Escobar, i dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor si dhe ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim. Kujtojmë se Escobar erdhi që dje në Tiranë, ku zhvilloi një takim edhe me komisionerin për zgjerim, Oliver Varhelyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *