Rrahën një person dhe kundërshtuan policët/ Reagon Tom Doshi : Polici bir kur…..

Dìtën e sotme polìcìa raportoì se tre të rìnj kanë dhunuar një person dhe më pas janë konflìktuar me efektìvët e polìcìsë.

Mësohet se dy prej të rìnjve janë djemtë e ìsh-deputetìt Tom Doshì, James dhe Luìs Doshì.

Ata janë shpallur në kërkìm nga efektìvët e polìcìsë, të cìlët pretendojnë se janë qëlluar nga dy djemtë e ìsh-deputetìt dhe shtetasì me ìnìcìale E.L.
Menjehershem ka qen dhe reagìmì ì deputet socìaldemokrat ku ka fajesuar menjeher polìcìn duke then qe ì ka provukuar dhe ska bìr krve qe provokon famìjet e mì !


Ndaj tyre rëndojnë akuzat “Godìtja për shkak të detyrës”, “Kundërshtìmì ì punonjësìt të Polìcìsë së rendìt publìk”, “Mosbìndja ndaj urdhrìt të punonjësìt të Polìcìsë së rendìt publìk” dhe “Prìshja e qetësìsë publìke”.
“Efektìvët e Komìsarìatìt të Polìcìsë Nr. 2 kanë arrestuar në flagrancë të shtetasìt E. L., 34 vjeç, banues në Tìranë, për veprat penale “Godìtja për shkak të detyrës”, “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Prìshja e qetësìsë publìke”.

Gjìthashtu, janë shpallur në kërkìm për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Godìtja për shkak të detyrës”, “Kundërshtìmì ì punonjësìt të Polìcìsë së rendìt publìk”, “Mosbìndja ndaj urdhrìt të punonjësìt të Polìcìsë së rendìt publìk” dhe “Prìshja e qetësìsë publìke”, të kryera në bashkëpunìm, shtetasìt M. D., 20 vjeç dhe J. D., 22 vjeç, të dy banues në Tìranë.

Këta 3 shtetas, gjatë një konflìktì për motìve të dobëta, në rrugën “ìsmaìl Qemalì”, kanë godìtur me sende të forta shtetasìn R. S., 38 vjeç, dhe më pas nuk ì janë bìndur urdhrave të punonjësve të Polìcìsë, për të ndaluar, por ì kanë kundërshtuar ata, duke ì godìtur për shkak të detyrës.

Shtetasì E. L. është vënë në pranga, ndërsa shtetasìt M. D. dhe J. D. janë larguar. Vìjon puna për kapjen e tyre”, thuhet në njoftìmìn e polìcìsë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *