Çim Peka nxjerr zbuluar ambasadoren: Dje në ora 14:30 ke qenë në….. /Hajde nëse ke guxim


Gazetari dhe analisti Çim Peka ka sfiduar ambasadoren Yuri Kim, me nje interviste ky do ti vendose perballe mesazhet e Rames dhe njerezve te larte ne PS, qe shantashojne deputete e ministrja ne emrin e saj.

Peka deklaroi se Yuri Kim ka shkuar mesditen e djeshme ne Bashkine e Tiranes, qe te shantashoje gjyqtaren Blerina Muça, pasi njeriu qe do i beje vettingun eshte ish-kandidat i G99, ne kohen kur Erion Veliaj ka qene kryetar i kesaj partie.

‘Zonja eshte pare te futet ne bashki dje ne oren 14:30. Asnje njoftim se pse shkoi ne bashki. Ajo qe une di eshte qe personi qe ka ne dore vettingun e Blerina Muçes eshte ish-kandidat per deputet i G-99 ne vitin 2009.

Une e sfidoj publikisht ambasadoren Yuri Kim. E sfidoj ne interviste jo ne deklarata publike dhe i vendos perballe zonjes, mesazhet e Edi Rames dhe zyrtareve te tij, te cilet flasin ne emer te saj, jepni doreheqjen nga mandatet per deputete dhe ministra te Rames, qe zonja Kim te mos ua beje malore. Flasin per kompromise.

E ka bere apo jo, ambasadorja Kim kete pazar me Edi Ramen, kete une nuk e di. Por e sfidoj ne interviste dhe i vendos perballe mesazhet e Rames dhe eksponenteve te PS-se, qe shkruajne qe ambasadorja te mos ua beje malore dhe une ju garantoj per kete, ne emer te saj, jepni doreheqjen nga mandati.

Une i ve mesazhet perballe nese zonja vjen ne studio’, tha Çim Peka.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *