Edi Paloka i bën thirrje gjykatës dhe ambasadores Yuri Kim: O budallenj, nuk ndryshon historia …


Deputeti i Partise Demokratike dhe anetari i Komisionit te Rithemelimit te PD-se, Edi Paloka ka reaguar pas vendimit te Gjykates se Apelit te Tiranes qe mori ne shqyrtim padine e Enkelejd Alibeajt.

Ne nje postim ne Facebook, Paloka shkruan se demokratet kane bere histori me 11 dhjetor dhe kjo gje nuk mund te tjetersohet. Ai shton se 18 dhjetori e 6 marsi treguan opoziten e vertete.

“O budallenj” nuk ka ndryshuar as 11 dhjetori, as 18 dhjetori e as 6 marsi ! Nuk kane ndryshuar as historia e as demokratet …!”- shkruan Paloka.

Gjykata e Tiranes vendosi qe te pranonte ankimimin e Enkelejd Alibeajt lidhur me regjistrimin e Statutit te miratuar ne Kuvendin Kombetar te 11 dhjetorit, e menjehere me pas erdhi reagimi i Berishes, i cili kerkoi ndihme nga DASH, me pretendimin se ambasadorja Yuri Kim po nderhynte ne pavaresine e gjyqesorit ne vendin tone. Vete Kim iu pergjigj duke u shprehur se ne fakt ajo te dilte gjithmone ne krah te reformes ne Drejtesi, pavaresisht se interpretohej nga aktore politike.
Leave a Reply

Your email address will not be published.