Jualian Deda fillon përgatitjet për të kandiduar për Kryetar Bashkie kundër Lali Erit


Pas vetofrimeve per karrigen e kreut te shtetit, ka nisur edhe per pozicionin e kandidatit per kryetar bashkie ne zgjedhjet elektorale te vitit te ardhshem.

Julian Deda ka shfaqur ambicien per te kandiduar si kryetar bashkie ne zgjedhjet e ardhshme elektorale.

Aktori tregon se nje nga virtytet e tij qe mendon se e favorizon me shume se Erion Veliajn, eshte origjina shkodrane.

Deda shprehet ne nje interviste se eshte nje kandidat me potencial.

“Lalin e heqim ne… Lali nuk eshte i perjetshem.

Meqenese qe me pyete per kete…une kam nje angazhim politik dhe ka kohe qe e kam d.m.th. jam anetar i Keshillit Kombetar te Partise Demokratike, por kam 20 e kusur vite qe jetoj ketu dhe ti mendon se nje Shkodran nuk mund te behet Kryetar Bashkie ne Tirane kur u be njeri nga Ura Vajgurore?

Me vjen keq tani, ai eshte nga Ura Vajgurore dhe u be, pse mos te behet nje Shkodran?

Une te pakten nuk kam shitur fiq dhe nuk kam punuar kamerier qe te jemi te sinqerte.

Ai ge’njen qe ka shitur fiq dhe une s’po ge’njej qe nuk kam shitur”.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *