Zbardhet dosja e DASH për Berishën/ Drejtori i Shërbimeve Sekrete në SHBA hedh dritë …


Lideri historik i PD, Sali Berisha deklaroi ne TPZ se drejtori i sherbimeve sekrete ne SHBA, ka pare dosjen per shpalljen non-grata ne SHBA.

Ish-kryeministri shtoi se pasi ka pare dosjen per politikanet e Ballkanit, per ish-kryeministrin nuk eshte gjetur asnje fakt.

Ata kane kerkuar pjese te sovranitetit ne territor. Por nuk kane kerkuar kurre te diktojne se kush duhet te jete ose jo ne Parlament. Keto jane jashte te gjitha… Kushdo ne kete bote te paraqese nje fakt, une marr çdo vendim.

E di çfare u ndodh atyre qe kane bere kete, fakte kemi po s’i themi, por ata qe kane pare dosjen kane thene qe s’ka fakte. Jo pak veta e kane pare dosjen.

Nese drejtori ne detyre i te gjitha sherbimeve sekrete te SHBA-se, thote se une kam pare dosjen per politikanet e Ballkanit dhe per filanin s’ka pasur per mua, e per rrjedhoje thote se ke sherbyer si agjent i George Soros ne Ballkan. A mendon ti se ky njeri, se paku nese kandidon Donald Trump, eshte kandidat per Minister i Jashtem, do investonte ne kete menyre” – tha Berisha.
Leave a Reply

Your email address will not be published.