Evi Kokalari i drejtohet ashpër Bardhit: S’ke shtyllë kurrizore. Bëni pazare në kurriz të …


Diten e sotme ne seancen plenare ka patur debate dhe perplase te forta, teksa dukshem gjithe vemendjen e ka marre nje veprim i ish-kryeministrit Sali Berisha ndaj deputetit dhe drejtuesit te komanduar te PD-se Enkelejd Alibeaj.

Teksa Alibeaj kishte radhen per te folur ne Foltoren e Kuvendit, Berisha e “perzuri” me force sepse donte te merrte fjalen dhe t’i kthente pergjigje kryeministrit Rama, pasi ky i fundit e quajti “te vd’ekur politikisht.”

Ne radhen e reagimeve nuk ka munguar as ai i aktivistes Evi Kokalari.

Nderkohe qe i ka dale ne krah te Berishes, permes nje reagimi ne Facebook, Kokalari shkruan se çeshtja me shqetesuese per shqiptaret nuk eshte raporti i DASH per “non  gratan”, por gjendja ekonomike ne Shqiperi qe po largon brezat e rinj.

Reagimi i plote:

Per Alibeajn çeshtja eshte “raporti amerikan i DASH-it”, (çfare do qe kjo nenkupton)… “disenjimi i non-grates” thote.

Jo mor jo, kjo nuk eshte çeshtja per Shqiptaret, kuptohet vetem nese je njeri pa bosht si ty dhe Gaz Bardhi.
Çeshtja eshte gjendja ekonomike ne Shqiperi qe po detyron gjithe brezat e rinj te emigrojne. Çeshtja eshte pastrimi i Parlamentit nga individ si ty dhe nga korrupsioni qe ka zaptuar çdo industri dhe institucion.

Çeshtja eshte dinjiteti kombetar, luften per te cilen po e bejne ata qe po i rezistojne presioneve te huaja dhe te pakuptimta, para te ciles ti kthehesh ne vemje.

Ja, kjo eshte çeshtja.

Sa me pak te flasesh, aq me shume nder i ben Shqiptareve, sepse shumica e tyre kane IQ me te larte se tendin dhe shohin qartazi pertej genjshtrave te tua.
Leave a Reply

Your email address will not be published.