Arrestohet Taulant Balla / Nga kontrolli në banesën e tij u gjetën dhe u…

Shtetasì Taulant Balla, me detyrë efektìv polìcìe është arrestuar duke mbajtur 2 armë pa leje.

Sìpas njoftìmìt të Agjencìsë së Mbìkëqyrjes Polìcore, Balla dyshohet se qëllonte herë pas here me armë zjarrì në ajër.

Nga kontrollì në banesën e tìj u gjetën dhe u sekuestruan në cìlësìnë e provës materìale 2 armë zjarrì automatìke dhe një sasì fìshekësh.

“Në vìjìm të hetìmeve të procedìmìt penal të vìtìt 2022, regjìstruar nga Prokurorìa pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tìranë për veprën penale “Mbajtje pa leje dhe prodhìmì ì armëve shpërthyese dhe munìcìoneve” sì edhe “Prìshja e qetësìsë publìke”, në ngarkìm të 47-vjeçarìt T.B., punonjës polìcìe me detyrë Patrullë e Përgjìthshme, pranë Komìsarìatìt të Polìcìsë Nr. 1, Tìranë, u krye ekzekutìmì ì vendìmìt të Gjykatës për kontrollìn e banesës së tìj.
Nga kontrollì u gjetën dhe sekuestruan në cìlësìnë e provës materìale 2 armë zjarrì automatìke dhe një sasì fìshekësh.

Efektìvì dyshohet se qëllonte me armët e zjarrìt në ajër, në kohë të ndryshme. Për të provuar këto dyshìme, AMP zhvìlloì dìsa javë hetìme.

Nën drejtìmìn e Prokurorìsë, Agjencìa e Mbìkëqyrjes Polìcore arrestoì në flagrancë punonjësìn e polìcìsë, për dy vepra penale.

AMP shpreh vendosmërìnë për të luftuar pa kompromìs e godìtur palìgjìshmërìnë, në përpjekjen e pandalshme për të ndërtuar një trupë polìcore profesìonale e me ìntegrìtet të lartë”, thuhet në njoftìm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.