Avokati i njohur tregon rolin aktiv të ambasadores Kim në shpalljet non-grata në Shqipëri


Avokati Redon Meksi komentoi sot vendimet e DASH per shpalljen ‘non-grata’ te politikaneve shqiptare dhe rolin e ambasadores Yuri Kim.

Teksa u ndal tek shpallja ‘non-grata’ e Berishes, Meksi tha se kjo levizje eshte bere per te de mtuar imazhin e ish-kryeministrit.

“Nese DASH do ta bente ne 2013-2014 kete levizje do ishte OK. Ne 2021 de mton opoziten, ose i ben nder Bashes, qe iu kthye ne bumerang. eshte nje levizje politike per te de mtuar imazhin e Berishes.

Nga ana tjeter shohim ambasadoren amerikane qe del ne kafe me persona qe s’ka shqiptar qe se di qe jane te korrptuar, nga kryebashkikake dhe oligarke.

Kur nderhyn brenda partise kjo eshte shkelje e Konventes se Vjenes”, u shpreh Meksi.
Leave a Reply

Your email address will not be published.