Robert Papa zbulon mashtrimin e Alibeaj për ftesat nga SHBA/ Janë ca idiotë që vetëm gënjejnë


Gazetari Robert Papa ka komentuar pretendimet e kryetarit te komanduar te PD, Enkelejd Alibeaj se ai dhe nje grup deputetesh kane marre ftese per te vizituar Uashingtonin.

Papa i konsideroi keto ftesa imagjinare, duke cilesuar Alibeajn te pabese si Basha.

“Nese do ishte ftese zyrtare do ta nxirrte. Deputetet mund te kene edhe green card, pasaporta diplomatike.

DASH, sektori qe mbulon Shqiperine, vitet e fundit ka deshtuar me politikat e tij. Ka kerkuar qe Berisha te mos jete kryetar i PD, ka deshtuar.

Ab’uzimi me ftesa…Na trego ftesen. Grupi parlamentar jane nga listat e Bashes dhe s’kane shans te rizgjidhen deputet.


Ata s’jane te votuar. Alibeaj po tregohet i pabese si Basha, nen presione, jos’hje, ka nje lloj nar cizmi edhe te ai. Ai eshte i pavotuar si Basha. Jane ca id’iot qe vetem ge njejne.

Grupimi i madh, duam apo s’duam ringjalli shpirtin e PD-se. Berisha doli sfidues, largoi Bashen, sfidoi Kim-in”, tha Robert Papa.
Leave a Reply

Your email address will not be published.