Artur Zheji i bindur: Edhe 4 deputetë të tjerë do ta pësojnë. Ja mesazhi i Ramës


Pak dite me pare DASH ka shpallur ‘non grate’ ish deputetin e Partise Socialiste dhe biznesmenin, ylli Ndroqin.

Analisti Artur Zheji ka folur per arre stimet e SPAK.

Sipas tij, 4 deputete te PS, pas 25 prillit jane te implikuar. Per kete ai iu referua dy deputeteve te mbeshtetur nga Rakipi, djali i tij Ornaldo dhe i afermi, Saimir Hasalla.

Gjithashtu Zheji nuk la pa permendur, dy deputetet, Lefter Koka dhe Alqi Bllako, qe ndodhen ne bu rg per inceneratoret. Zheji tha se SPAK eshte shpresa e shqiptareve, e si e tille ka nje sfide te madhe perpara. Komentet e Rames per kete strukture, Zheji i cilesoi si shumefishim vlerash.

Ne pikturen e madhe SPAK merr nje rol opozitar, edhe ne sfondin shoqeror te fjales. SPAK behet shpresa e shqiptareve. SPAK ne kete pikepamje ka nje mision. Ky eshte misioni qe ka ne kete moment, te jete zedhenesi i ligjit, vete ligji, te jete edhe shpresa e shqiptareve, derisa opozita te shnderrohet ne nje shprese te rotacionit. Une mendoj qe shqiptaret i kane kthyer syte nga SPAK-u me shume shprese.

Rakipi me influencen qe ka siguruar per PS dy deputete. Bllako eshte nje deputet i trete, Koka i katert. PS e 25 prillit eshte me 4 deputete te perfolur. Si mund te mos kishte presione SPAK.

Ajo tani ka nga njera ane rolin e nje institucioni ligjor, sepse respekti i ligjit eshte mision ne Shqiperi. Themi shpeshhere qe termi mision, sepse kaq shume here su’lmohet zbatimi i ligjit, e ta zbatosh ate eshte nje çudi e madhe. Kur vendos ne risk veten, vetesa’krifikohesh, sigurisht ligji eshte gjeja me e su’lmuar ne kete vend. Ne menyre perfituese, duke shkelur ligjin dhe mbushur xhepat. Kemi rastin e inceneratoreve, te tjere priten te shkojne perpara drejtesise per nje kr’im ekonomik qe quhet inceneratoret, ka perfunduar Zheji.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *