E konfirmon Berisha: Refuzova ofertën e Amerikanëve


Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha eshte shprehur ne nje interviste se ka marre disa oferta te cilat nuk ka pranuar asnje. Berisha eshte shprehur se nuk ka pranuar ofertat qe ka pasur per te lobuar lidhur me heqjen e “non grata”.

Nder te tjera Berisha u shpreh se ka refuzuar çdo oferte dhe ka zgjedhur te perballet ne gjykate dhe se i konsideron si shpi fje gjithçka qe thuhet ne vendimin e DASH. Berisha tha se ka pasur disa kerkesa nga amerikanet qe te rikthehej ne krye te PD para 25 prillit, por ka qene ai i cili i ka refuzuar.

“Nuk kisha ndermend te rikthehesha, kam pasur oferta qe te merrja drejtimin e PD para 25 prillit, madje ka edhe deshmitare. Ishte nje vendim qe tronditi PD, por rikthimi im ka te beje me humbjen e zgjedhjeve te 25 prillit”, tha Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *