Kryeministri Rama: Burgoset një grua për 10 kg peshk, ndërsa Berisha është akoma i lirë

Edi Rama i ka kerkuar llogari SPAK pse nuk ka nisur hetimet per Sali Berishen duke u shprehur se ky hetim duhet te kishte ndodhur me pare pasi Berisha  eshte shpallur Non Grata nga SHBA dhe se  SPAK ka detyrim qe tejkalon shtetasin e ndaluar familjarisht te hyje ne ShBA.

Kryeministri Edi Rama u shpreh se non grata e Berishes eshte shenje qe duhet hetuar Berisha dhe se akoma nuk eshte vene ne levizje nga deklarata me e rende qe eshte bere zyrtarisht ne 30 vjet nga aleati me i madh strategjik i Shqiperise.

“Bur’goset nje grua per 10 kile peshk dhe çudia e çudive eshte se nderkohe qe SPAK vihet ne levizje edhe nga nje deklarate partie, kuptohet e partive te tjera, per kedo zyrat sot, akoma nuk eshte vene ne levizje nga deklarata me e rende qe eshte bere zyrtarisht ne 30 vjet nga aleati me i madh strategjik i Shqiperise, jo per nje njeri por per krejt Shqiperine sepse ai ka drejtuar Shqiperine.

SPAK ka detyrim qe tejkalon shtetasin e ndaluar familjarisht te hyje ne ShBA. Ajo deklarate nuk mund te rrije pezull”, tha kreu i qeverise.

Leave a Reply

Your email address will not be published.