Berisha jep detaje: Dosja…… në prokurori për dyshen Rama-Basha. E përfshirë FBI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur para gazetareve ne hyrje te Kuvendit duke bere thirrje qe te investigojne per Lulzim Bashen dhe ato qe ai i quajti “dosjet perveluese”.

“Kam deklaruar me kohe qe eshte peng i Rames por ju merruni me kete. Nuk thash s’ka vize amerikane, eshte thjeshte viza tjeter, dosja, perveluese, pse nuk investigoni?

Aktet prokuroria i disponon te gjitha, por te enjten pas “Opinion” ku Rama desh ia mbath, i tromaksur kur i doli ne ekran çeshtja e inceneratoreve, pas ketij emisioni deklaroi se atij i kam mbyllur dosjen ruse, pra ajo qe une e mohoja qe eshte ruse ne ate kohe, sipas Rames ka qene ruse, eshte shume thjeshte e hetueshme”, tha ai.

Me tej ai shtoi se Basha ka nje sere procesesh me drejtesine.

“Tani qe Basha ka dhene doreheqjen, ka nje sere procesesh, me FBI, drejtesine belge ne mos nderhyne dhe ndonje drejtesi tjeter, por afera eshte nderkombetare”, u shpreh Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.