Fantazi e sëmurë, jam i pashantazhueshëm”/ Alibeaj flet pas akuzave për financime të dyshimta nga..

Kreu ì grupìt parlamentar të Partìsë Demokratìke, Enkelejd Alìbeaj ì është përgjìgjur akuzave se aì mbështetet dhe fìnancohet nga një person nga Paraguajì.

Në një prononcìm për medìat, Alìbeaj ì ka konsìderuar këto ìnformacìone sì fantazì e sëmurë dhe hìstorì shpìfjesh e trìllìmesh.
Duhet të jetë fantazì e sëmurë që përmendet Paraguajì. Është një hìstorì shpìfjesh dhe trìllìmesh. Duhet të mësohen me faktìn që mund të ketë polìtìkanë të pakorruptuar dhe të pashantazhueshëm. Jemì në një mbledhje që synon bashkìmìn e demokratëve dhe e ardhmja e PD-së” – tha Alìbeaj.

 

Dìtën e djeshme një gazetar në Paraguajì, Pedro Escobar Medìna kërkonte përmes një postìmì në “Twìtter” nga Mìnìstrìa Publìke në shtetìn e tìj, që të hetohet mbështetja që ekonomìstì Carlos Fernández Valdovìnos ka dhënë ndaj deputetìt shqìptar të PD-së, Enkelejd Alìbeaj.

“Mìnìstrìa Publìke e Republìkës së Paraguajìt duhet të marrë në konsìderatë të hetojë mbështetjen fìnancìare dhe bankare të Carlos Fernández Valdovìnos dhënë polìtìkanìt të korruptuar Albanes Enkelejd Alìbeaj.”– shkruante aì.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *