Baton Haxhiu dhe Andi Bushati zbulojnë problemet që po ndodhin brenda PS-së

Duke analizuar se çfare do te ndodhe ne Kongresin e PS parashikuar me 9 prill, Baton Haxhiu ‘defekti i PS’ vjen nga pa sojat e qeverisjes 2017-2019 dhe Kongresi pas fitores se PS.

“Te qeverises vetem per 4 vite eshte te harrosh opoziten, te harrosh konkurrencen dhe te harrosh kontrollin”, tha Haxhiu.

Sipas tij, nje problem ne PS eshte ekzistenca e klaneve brenda PS.

Haxhiu tha se ne parti ka me shume nje lu fte brenda llojit se sa me kundershtarin per arsye se ndihen shume komod pas perç’arjeve ne PD.

“Tirana eshte evidente se kush e fiton garen per kryetar te PS dhe shihet si pasardhes i lidershipit”, tha ai.

Per analistin, Andi Bushati, kreu i PS po perpiqet te ringjalle “trupin e senure dhe te korrptuar” te partise qe drejton permes nje elektroshku.

Bushati tha se levizjet e Rames vijne per shkak te zhvillimeve brenda Partise Demokratike qe ‘zien brenda vetes’.

“PS ka ngelur e fjetur, po te shkosh ne bazen e PS i gjithe preokupimi eshte ca tenderesh lokale ka”, tha Bushati.

Rama tha analisti ka gjetur problemin por jo zgjidhjen.

“Ngjallja nuk behet dot me ceremoni, por duhet loje demokratike e vertete”, tha Bushati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *