Kryeministri Rama këshillon qytetarët: Hani më pak

Kryeministri, Edi Rama ka postuar pasditen e sotme ne rrjetin e tij social “facebook” nje shprehje per muajin e Ramazanit, i cili qe ka nisur ne hyrje te Prillit.

Ne mbishkrimin e postuar nga Rama thuhet se ne kete muaj duhet te konsumohej me pak dhe te mendohej me shume.

Nuk dihet nese kryeministri e ka postuar kete vetem si nje shprehje ne kuader te muajit te shenjt te Ramazanit apo ne menyre ‘iro’nike” per kri tikuesit.

Postimi i Plote:

FJALET E MUAJIT

“Ramazani me fjale te thjeshta do te thote te hash me pak dhe te mendosh me shume”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *