Zotohet Ish Kryeministri Sali Berisha: Ja kur do të shkel në Amerikë

Sali Berisha i beri serish thirrje sekretarit te Shtetit amerikan, Antony Blinken qe te nxjerre provat per shpalljen e tij ‘non grata’, ndryshe do te vijoje betejen e tij per dinjitet.

Berisha u shpreh ne “Zone e Lire” se jane me dhjetera shkrime ne SHBA, qe sipas tij thone se nuk asnje prove dhe se ky vendim eshte rezultat i lobingut te Xhorxh Sorosit dhe lidhjet e tij familjare.

“Zoti na ruajte nga miqte se nga ar miqte ruhemi vete. Shqiptaret kane kodet e tyre dhe i respektojne ato. Per zyrtaret e DASH kam nje sugjerim, ose te kerkojne te falur, ose te publikojne faktet, perndryshe une do te vijoj betejen time per dinjitet. Jane me dhjetera shkrime ne SHBA qe nuk ka asnje fakt per mua, dhe ky eshte nje lobim i Xhorxh Sorros.

Jane nxjerre edhe lidhjet e familjes se Blinken me Sorros. As qe e pranoj lobimin sepse e kam hedhur ne gjyq per shpi’fje dhe sa te jete ne detyre Blinken une nuk do shkel ne ate toke”, u shpeh Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.