Basha me thirrje të fortë nga Shkodra: Të ulim gja’krat. Koha do të na tregojë që unë ….

Nje dite pas ish-kryeministrit Sali Berisha, ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar per takime me strukturat e Partise Demokratike ne Shkoder. Takimi po zhvillohet ne nje prej lokaleve ne pedonalen e Shkodres, prane institucioneve te bashkise dhe prefektures.

Pas zbritjes nga mjeti i tij, Basha u prit nga kreu i PD Shkoder, Xhevdet Amuli, dhe ish-kandidati per Bashkine Shkoder, Xhemal Bushati, te cilet nuk i kursyen as puthjet dhe perqafimet me Bashen. Gjate takimiet me ta, mesohet se Basha eshte shprehur se k  a hequr nga drejtimi i PD-se per shkak te situatave te krijuara dhe se do te punoje per bashkimin e PD-se.

“Hoqa dore nga procesi per shkak te situatave te krijuara. Ju shpreh mirenjohje per gjithçka keni bere. Qendruat fort perballe nje gare aspak te zakonte. Nuk do le asgje pa bere qe kontributi juaj te shperblehet. Koha dhe e drejta jane ne krahun tone. Jeni njohur me vendimin e tu’rpshem qe mori gjykata pak dite me pare. Ai eshte apeluar nga PD. Gjithçka qe po ndodh eshte pu shtim i pa’ligjshem. Ti sherbejme uljes se gja’krave,”-tha ai.

Ndersa burime bejne me dije se ne takimin e ish-kryedemokratit mungonin deputetet e PD te Qarkut Shkoder. Keto te fundit ishin te pranishem nje dite me pare ne aktivitetin e 2 Prillit, ku shoqeruan liderin historik te PD-se, Sali Berishen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.