Kapen LIVE Petrit Vasili dhe Alban Dudushi: Je i trashë, mos bëj defiçentin

Debat i tensionuar dhe ofe ndime mes Petrit Vasilit dhe gazetarit Alban Dudushi, teksa ky i fundit e ka pyetur deputetin e LSI nese ka pergjegjesi per te arrstuarit e çeshtjes se inceneratoreve qe dikur ishin pjese e kesaj force politike.

Vasili eshte shprehur se dokumentet e denncuara nga LSI, jane publikuar menjehere pasi u kane rene ne dore. Ndersa Dudushi ka insistuar se per inceneratoret po behet nje gjyq i madh publik qe eshte edhe ne de m te çeshtjes.

Pjese nga debati :

Alban Dudushi: Ju a keni pergjegjesi qe keta kane qene ish-zyrtaret tuaj? A do i nxirrnit keto nese do ishin akoma ne LSI?

Petrit Vasili: Ti nese je kaq i trashe, mos bej defice ntin tani

Dudushi: Mos u merr me fyeje me mua

Vasili: Ti je ne hall

Dudushi: Ti dhe shefat e tu jane ne hall

Vasili: Ik hani parate e Tiranes dhe beni avokatin

Dudushi: Po tregoj hipokrzine tuaj

Vasili: Problemi qendron ketu, keto ishin fakte dhe prova te pakundershtueshme. I nxorrem ne momentin qe i patem. Nuk ishin vetem indicie, ish ministri Koka ka pasur nje debat publik, dhe ka marre fjalen per te me kundershtuar mua ne 2017-en kur une fola per inceneratoret. Ai mori fjalen dhe u mbeshtet nga Rama.

Dudushi: O Petrit, sa here ke nderruar ti krah une ketu kam qene

Vasili: Aty te leku ti

Dudushi: Le mos fol ti per leke…

Leave a Reply

Your email address will not be published.