LAJMI FUNDIT/ Jepet Vendimi që pritej për Fatmir Mediun… Ja cfare u vendos

Sic dihet situata e gerdecit ku mbeten shum vìktìma pas shpèr thìmìt prokurorira e Posaçme ka rinisur hètimet për çështjen Gërdeci. SPAK bën me dije për Fax News se duke nisur nga java e ardhshme, do të nisë pyetja e personave që kanë dijeni për rrethanat e hetimit.


Personave që u është nisur flet thirrje janë trashgimtarët e vìktìmave dhe personat e dèmtuar nga Gërdeci. Pjesë e ripyetjes do të jenë edhe ish zyrtarët e lartë në periudhën e tràgj edisë më 15 mars 2008.Sic thuhet ne raport i pari qe do te merret ne pyetje do te jete pikerisht Fatmit Mediu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.