Basha rikthehet furishëm: Berisha, Meta dhe Rama janë paketë 3 në 1, i vura gjoksin partisë, por …

Ish Kryetari i Partise Demokratike, Basha gjate takimit me strukturat e deges 14 ne Tirane tha se kryeministri Rama, ish-kryeministri Berisha dhe presidenti Ilir Meta kane dale hapur se bashku. Basha shtoi se eshte halli ai qe i ka bere bashke te tre.

FJALA E BASHES:

Ju e dini qe ne 30 qershor 2019-te nuk pati nje proces normal votimi. Pati votime si ne komunizem, nje parti qe vet votuan, vet numeruan dhe iu desh 2 muaj per te nxjerr rezultatin, imagjinoni. Dhe prape iu dolen 4-5 me rekorde kri*inale, qe kane ikur. Dhe tani per shkak te ketyre, gjeten sebep per procesin e 6 Marsit.

Shikoni si kane dal hapur, hapur fare. Ate qe ua kam thene, sa muaj ka qe ua kam thene? Nuk behet fjale per lu fte, per parime, behet fjale per hallin qe i lidh bashke. Halli qe i lidh bashke keta 3, eshte qe jane mbetjet e tranzicionit 30-vjeçar. Halli qe i lidh bashke keta 3, eshte qe shqiptaret e kane kuptuar instrumentin e politikes se tyre te vjeter, qe eshte premto, mos bej, pastaj justifiko, ge’nje, e premto prape. Ja, vijne pakete. Pakete kane ardhur te 3.

Keto dite, e sotmja, e gjithe beteja, edhe su lmi, de’nigrimi qe u eshte bere demokrateve te ndershem, si shume prej jush ne kete salle, drejtuesve, te gjitheve. S’po flas ndaj meje, se vet zgjodha t’i vija gjoksin kesaj, pikerisht qe mos te futej perç’arja permes demokrateve apo deputeteve, zonjave, anetareve te kryesise.

E gjitha kjo per çfare paska qene? Per t’i dorezuar PD-ne LSi-se dhe Ilir Metes?! Gjithe ajo skene atje e sulmit kunder shtepise se demokrateve, per çfare paska qene? Qe shtepia e lirise te kthehet ne shtepine e ilirit?! Se keshtu i bie! Apo jo?!

Leave a Reply

Your email address will not be published.