Berisha flet për herë të parë: Kam 8 vite që …

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit ne seline blu, dhe akzat se ai ka qeverisur ne hije PD dhe Basha drejtohej prej tij.

Berisha hodhi poshte akzat duke thene se kishte tete vite qe nuk zhvillonte takimet me anetaresine me arsyen e vetme per t’i lene hapesire Bashes si Kryetari i vetem te PD.

“Diten qe une mora vendimin qe t’i drejtohem anetaresise, une prej 8 vitesh nuk kisha bere asnje takim me anetaresine. Nuk e beja vetem per te mos i bere hije atij qe ishte kryetar i PD-se. Nuk e dija se cili do ishte impakti i adresimit tim ndaj asaj partie. E kam marre ate vendim per 2 arsye. Se pasi, une e bera se do u drejtohem shqiptareve qe kane besim se dinjiteti njerezor nuk mund te perkembet. Se dyti, une u drejtohem atyre shqiptareve qe sovraniteti eshte i shenjte”, tha Berisha.

Nder te tjera, Berisha iu beri thirrje demokrateve qe te bashkohen per t’i bere balle nje regjimi, qe sipas tij eshte nga me te egrit ne Europe, referuar ketu qeverise Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *