Berisha jep ultimatumin nga SELIA E PD: Nëse ata kanë YURI KIM ne kemi ….

Ish-kryeministri Berisha ka dhene konference brenda selise se PD-se, duke marre keshtu ne dore edhe frenat e partise. Kujtojme qe kane kluar gati 7 muaj, qe nga shpallja e vendimit te Bashes per ta perjashtuar nga grupi i PD-ja.

Marredheniet e mia me SHBA jane dhe do te mbeten marredhenie te diktuara nga aferat e lirise, parimet e demokracise, qe mbajne popujt e lire. Meqe e shtron ne kete menyre do te jap edhe nje pergjigje te dyte. Kjo parti eshte parti spektrit konservator dhe ka per partnere te saj, PR, republikanet amerikane, dhe ju jeni deshmitare qe ekspononte nder me te rendesishmit te kesaj partie e kane quajtur vendimin e sekretarit te shtetit, nje vendim te mirfillet politik, nga vendimi i George Soros per te ndihmuar Edi Ramen dhe zonjen ambasadore ketu.

Eshte ky zoteri qe ka bere kete deklarate ka qene nje njeriu me i besuar i vendit pas presidentit te SHBA. Ju keni nje kongresmen qe tha se vendimi ishte i kundral’gjshem.

Ka nje realiteti, po, qe ka disa qe mbajne anen e Soros, e sikurse ka nje tjeter qe e cilesojne vendim haknarres qe eshte nga personalitetet me te shquara te atij vendi.

Duke deklaruar te gjitha keto i siguroj shqiptraret, ne momentin qe te publikohet nje fakt i vetem nje prove e vetme se une edhe femijet e mi, kemi shperdoruar fondet publike qofte edhe nje qindarke une marre vendim, perndryshe qendroj shqiptare krenare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *