Sali Berisha: Lul Bashën nuk do e quaj më deputeti Brava, do i jepja…

Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PD Lulzim Basha, gjate homazheve ne Pallatin e Kongreseve, per nder te Heroit te Demokracise, Azem Hajdari, me rastin e 15 vjetorit te vdekjes dhe rivarrimit te eshtrave ne varrezat Deshmoret e Kombit.

Sali Berisha në komunikimin me mediat pak minuta më parë në Selinë e PD-së, është pyetur edhe për marrëdhënien me Lul Bashën. Sipas Berishës, ai nuk do e quajë më atë Brava, por deputeti Basha.

Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PD Lulzim Basha, gjate homazheve ne Pallatin e Kongreseve, per nder te Heroit te Demokracise, Azem Hajdari, me rastin e 15 vjetorit te vdekjes dhe rivarrimit te eshtrave ne varrezat Deshmoret e Kombit.


“Nuk kam pse ti them më deputeti Brava do i them deputeti basha. Unë thashë që po të ishte në zyrë do i jepja dorën. Me dorëheqjen e tij ka marrë përsipër të gjitha pasojat, jo vetëm atë të 9 shtatorit. Me deputetët do të kem një komunikim normal”, u shpreh Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *