Plas keq në Kuvend/ Braçe me tone të ashpra Berishës: Qepe gojën me mua!

Deputeti socialist, Erion Braçe i eshte kunderpergjigjur ish-kryeministrit Berisha nga Fotorja e Kuvendit, duke thene se atij sot nuk i takon te flase, pasi sipas tij, ketij vendi ne keto 30 vite i ka sjelle vetem te ke qija, nderkohe qe nuk e ka kursyer edhe gjuhen e ash’per. Nga Foltorja, Braçe tha se te gjitha psojat e krzes jane prej vendimeve qe me heret ka marre Berisha kur kishte postin e kreut te qeverise.

Kisha disa fjale, por kur degjoj Berishen me te njejtin fjalim si 30 vitet e me para, te takon te flasesh, akzosh edhe densh siç ben ketu, po kur ke bere vetem keq dhe kur shoh ketu Berishen po vij me nje fjale tjeter. Kur ke bere vetem keq dhe nuk pendohesh, duhet ta qepesh. Privatizimi i OSSH eshte nje nga vendimet me te gabuara.

Rritja artificiale e çmimit te energjise, investime ne de’m te qytetareve dhe rritje te çmimit te energjise, ndertimi i nje rrjeti menaxhimi te borxheve per te pasuruar mbeshtetesin tend politike dhe dot dhe per te favorizuar oligarket qe te financojne dhe sot prandaj s’ua permend emrin. Duhet ta qepesh fare! Marreveshjet i nenshkruar vete ne de’m te interesit publik.

Te ndryshosh sistemit fiskal, e ke bere vete ndaj duhet ta qepesh. Privatizimin e Alpetrolin e shite si sukses, por more lesh. Ne fakt more, por tek fondacioni i asaj si blerje pikturat, tha Braçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *