Lajmi fundit/ Basha mbledhje Urgjente me Grupin Parlamentar. Jep dorëheqjen

Kryetari i Partise Demokratike, Basha ka kerkuar sot mbledhjen e grupit parlamentar ne oren 17:00 te pasdites. Kerkesa per mbledhje vjen pasi Bashes i kane kerkuar te dorehiqet nje numer i madh deputetesh pas humbjes ne zgjedhjet e pjesshme lokale te 6 marsit, ku PD nuk mori asnje bashki.

Nderkohe deputetet e PD po vijojne negociatat edhe brenda grupit parlamentar, por edhe me deputete te Rithemelimit, rol qe i eshte caktuar deputetit Dashnor Sula. Perveç tij, ne negociatat e bashkimit duket se jane perfshire edhe Flamur Hoxha dhe Alfred Rushaj, duke dhene sinjalet se shume shpejt do te kete nje Kuvend bashkimi. Por nderkohe qe PD ‘zjen’, Berisha ka qendruar larg ketij debate duke vendosur vetem nje kusht edhe per largimin e tij; vota e lire. Mesa duket Kuvendi Kombetar i 30 prillit do te vendose gjithçka, edhe kreun e ri te PD.

Burime per Lajme Speciale bejne me dije qe Basha pritet te jape doreheqjen diten e sotme perpara grupit parlamentar te PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published.