Majlinda Bregu drejt rikthimit në krye të PD: Një ditë në momentin e duhur unë do të kthehem …

Sekretarja e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal, Majlinda Bregu foli dhe per mundesine e rikthimit te saj ne Partine Demokratike.

Ne nje interviste, Bregu tregon se sapo ka nisur mandatin e dyte ne Keshillin e Bashkepunimit Rajonal dhe duket se rikthimi ne PD ende eshte larg. Por shton se do te vleresoje situaten ne momentin e duhur per nje rikthim te mundshem ne partine e saj.

“Jam ketu ku jam, ne kete pozicion, ne kete detyre dhe besoj qe do te vleresoj situatat ne momentin e duhur. Por sapo kam nisur mandatin e dyte dhe ne pergjithesi une mundohem qe te jap me te miren aty ku jam. Nuk dua te mos le gjurme kudo dhe çfare do detyre qe te kem. Megjithate, nuk kam menduar qe ta kaloj gjithe jeten ne institucionet europiane”, u shpreh Majlinda Bregu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *