E konfirmuar/ Zonja Topalli: Ja kushti që kam për të ardhur në krye të PD

Jozefina Topalli, se fundmi ishte e ftur ne nje emision, ku u diskutua kri’za ne Partine Demokratike dhe braktisja e Lulzim Bashes nga grupi parlamentar.

E pyetur nese do te rikthehet ne PD, ne rast se Basha largohet, Topalli la te kuptohet se do te kthehet.

Pjese nga biseda:

A do te riktheheni ne PD?

Jozefina Topalli: Kam bere nje deklarate kur me sul’monin te gjithe. Kam thene kthehem ne PD kur te ike Basha. Ne ate kohe une isha tra’dhtare, grupi armiqesor i pare. Keshtu qe une aty jam, ajo kam qene gjithmone. Nuk kam ikur nga PD, te tjeret kane ikur nga parimet e PD.

Po sikur te rrije Basha si deputet aty?

Jozefina Topalli: Ai faktikisht eshte i larguar. Une nuk kam ndryshuar ndonjehere.

Keni qene gjithmone kritike me Ilir Meten dhe LSI. Aleati me i madh i Berishes eshte Meta. C’mendoni per kete?

Jozefina Topalli: Kur Basha bente aleance me Meten, kam perseritur qe PD nuk kishte nevoje, sepse ishte e fuqishme, merrte pushtet edhe vete. Por ne situaten qe jemi vendi ka nevoje per aleance sa me te gjere, per te filluar proces ndryshimi. Jemi ne politike. Po paguajme faturat e deshtimit dhe pazareve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.