Hap krahun! Eurodeputeti ultimatum Bashës

Teksa PD po kalon nje kri’ze te brendshme, duket se nje zgjidhje e mundshme po vjen edhe nga jashte vendit.

Behet me dije se ish-eurodeputeti Elmar Brok ka mberritur ne Tirane, ku mesohet se ka takuar nga grupi i rithemelimit Belind Kelliçin dhe Sali Berishen.

Burime thane se Brok nuk ka bere asnje kerkese specifike sa i perket situates ne PD, por ka qene i qarte ne qendrimin e tij se Basha duhet te largohet dhe se ka vde’kur politikisht.

Brok nder te tjera eshte shprehur pro zbatimit te vota e anetaresise per zgjidhjen e situates.

Ish-Eurodeputeti i CDU, mesohet se ka zhvilluar nje takim edhe me PD zyrtare ku ka takuar Bashen dhe Jorida Tabakun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.