Berisha i drejtohet Ambasadores: Çfarë më gjeti mua? Asgjë. Tani merr kllounin tënd dhe …

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka cilesuar si fasade afeksionin e ambasadores Kim ndaj Bashes. Berisha tha se me afeksionin qe Kim ka treguar ndaj Bashes i ka sherbyer Edi Rames.

Berisha tha se nuk ka asgje personale me diplomaten amerikane, por nje gje nuk i fal “barin qe i tregoi shqiptareve, demokrateve shqiptare”.

Ish-Kryeministri Berisha deklaroi se qendrimet ndaj ambasadores amerikane do ti shprehe ne perputhje me qendrimet qe ajo do te mbaje.

“Basha ka ge njyer deputetet pasi i ka thene se do e shikoni ju se çfare do e gjeje Berishen. Çfare me gjeti mua? Ja, nga zgjedhjet kam mbeshtetjen e 31 % te elektoratit dhe ky ishte nje votim real”, tha Berisha.

Berisha tha se tashme Bashen mund ta justifikoje vetem Jemin Gjana. “Basha organizoi nje kongres fasade ku shume deputete re’fuzuan edhe te flisnin. Basha i kompleksoi deputetet, i tha do e shikoni se çfare gjerash te tme rrshme do te ndodhin. Berisha i kerkoi ambasadores ta merrte kllounin dhe ta bente kryeminister ne Kore”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *