Kryemadhi tregon te vertetat e Opozites : Basha e shiti opozitën te Rama per nje marveshje qe …

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi deklaroi se Lulzim Basha nuk është më alternativë për opozitën. Ajo tha se Basha e ka shitur opozitën te Kryeministri Rama dhe zgjidhja e vetme është unifikimi i opozitës. Zonja Kryemadhi u shpreh se treçereku i deputetëve kanë biznese me Rusinë.

Ajo permendi se si Basha i kishte kerkuar asaje qe edhe ajo te bente te njeten gje , duke thene qe ta leshoj LSI-ne ne duart e Rames duke mos lejuar asnje parti ti dalin kunder dhe qe Rama ta vazhdoj te qeveris i vetem duke ber si ti doj qefi, dhe e gjitha kjo nje marveshje e fshete mes te dyve. Kjo marveshje jo per qeveri por per bizneset e tyre qe kane te dy bashke.

Kryemadhi gjithashtu tha edhe se te gjith e kane lane vetem Bashen sepse e kuptuan kete gje, dashuria e tyre nuk ka te thyr dhe askush nuk mund ti ndaj , kete gje nuk mundi ta bene as vete Berisha per kete arsye askush nuk mundet ti ndaje ato dy. Kjo dyshe po behet shum me e forte se e gjith Shqiperia, kjo po kuptohet edhe ne protestat qe po behet keto dite duke mos i perfidhur aspak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.