Basha u mbylli deren, ja cfare i lene mbeshtetesit e Berishes tek dera kryesore e kreut te PD-se

Ne shenje simbolike mbeshtetesit e ish-kryeministrit Sali Berisha kane vendosur te lene lule ne deren kryesore te selise blu qe sot e gjeten te mbyllur.

Demokratet diten e sotme shkuan per te hyre ne ambjentet e brendshme te selise, kryesisht nga njesia numer 8 ne Tirane dhe kerkuan qe te hapet gara per zgjedhje ne parim, por kryedemokrati Lulzim Basha ua kishte mbyllur deren.

Ata nuk u larguan duar bosh, por duke qene se sot eshte edhe Dita e Veres, 14 marsi ata kane vendosur lule. Perfaqesuesi i Foletores, Indrit Hoxha u shpreh se Basha duhet te largohet e te hape partine.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *