E bujshme! Këshilltari i Bashës: Ndjesë që këshillat e mia ja dhashë një matrapazi ….

Analisti dhe gazetari Neritan Sejamini, duke komentuar mbledhjen e grupit te PD-se, shprehet me i roni qe pakica i kerkon shumices, qe te vijne e ti bashkohen.

Sejamini shkruan se zgjedhjet e 6 marsit kane lene veç 1 rruge, ate te dorezimit te vules dhe nderteses.

Udheheqesit e mbetur te PD-se te nderteses kane bere oferten me fantastike pak çaste me pare: ndonese pakice absolute dhe duke u zvogeluar çdo çast, ata i japin me zemergjeresi mundesine shumices, qe t’ju bashkohet atyre!

Pavaresisht mendimit per udheheqesit perkates, dhe pavaresisht se çfare mendojme ne, se si duhet te ishin gjerat, zgjedhjet e 6 marsit lane vetem nje rruge per bashkim: pakica t’i bashkohet shumices dhe t’i dorezoje ndertesen dhe vulen. Ndjese qe keshillat e mia u perdoren nga nje matrapaz.

Kujtojme me heret Selaminji qene keshilltar personal i Bashes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *