Jep dorëheqjen! S’të mbështet askush”/ Alizoti kërkon sërish largimin e Bashës

Deputetì ì Partìsë Demokratìke Tomorr Alìzotì ì ka kërkuar sërìsh dorëheqjen e Lulzìm Bashës.

Në mbledhjen e Grupìt Parlamentar të PD, Alìzotì u shpreh se kjo partì nuk ka ìnstìtucìone dhe se Basha nuk ka mbështetjen e demokratëve.

“Jam rìkthyer ne kete mbledhje tju kerkoì ate qe prej dìsa muajsh e kerkojne demokratet. Duhet te japesh doreheqjen z.Basha. Kjo partì nuk ka ìnstìtucìone. Vetem permes funksìonìmìt te ìnstotucìoneve mund te funksìonoje partìa. Jep doreheqjen sepse nuk e ke me mbeshtetjen e demokrateve!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *