Deputeti i PD-së Dashnor Sula kercenon Ramen./ Mos dhuno protestuesit sepse edhe ato jane bijet e….

Deputeti i PD-së Dashnor Sula ka publikuar pamjet kur një i ri që merrte pjesë në protestë tërhiqet me forcë nga policia. I riu dëgjohet tek bërtet dhe pyet policët se çfarë ka bërë, ndërkohë që edhe qytetarët i afrohen.

Protesta e nisur prej orës 17:00 për te treten dite radhazi u mbyll edhe mbrëmjen e sotme. Me thirrjet ‘Ulni taksat’ janë zhvilluar protesta për të kundërshtuar rritjen e çmimeve, në Tiranë përpara kryeministrisë, por edhe në Lezhë, në Durrës, në Berat, në Korçë, në Shkodër etj.

“Dënoj me ashpërsinë më të madhe dhunën e policisë ndaj qytetarëve të lirë që për të tretën ditë rresht protestojnë paqësisht.
Shikoni sesi punonjësit e policisë të cilët kanë për detyrë të ofrojnë siguri tek qytetarët, dhunojnë ne mënyrë çnjerëzore një shpirt te ri te lire e te pafajshem.

Unë isha sërish sot në protestë si shumica e qytetarëve dhe në asnjë moment nuk pati dhunë nga protestuesit.
U bëj thirrje të gjithë shqiptarëve që nesër te dalin në protestë për të drejtat e tyre!”, deklaron Sula.
“Policia të lutem, çfarë ju kam bërë, nuk kam bërë asgjë”, dëgjohet të thotë qytetari që u tërhoq zvarrë nga personat civilë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *