“Grushti” i madh amerikan qe mori sot ne fytyre Sali Berisha eshte …/ Tregon analisti i njohur: SHBA i jep dore Bashes per te mos njohur asnje vendim…

Analisti Plator Nesturi ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Ai tha se vetem dy dite para Kuvendit te thirrur nga Berisha, nepermjet te derguarit special per rajonin e Ballkanit, SHBA konfirmoi se mbeshtet Lulzim Bashen dhe Partine Demokratike.

Komenti i Nesturit:

“Simbolizmi qendronte i qarte. Shprehu se do kete nje bashkepunim te ngushte me PD. Ftesa ndaj Bashes ishte konfirmimi se me kete person do te punojme. Mesazhi vjen kur po behen dy Kuvende dhe nuk mund te kete ftese per nje person te shkarkuar. SHBA llogarisin Bashen si kryetar te PD dhe kjo i jep dore Bashes per te mos njohur asnje vendim qe del nga Kuvendi i Berishes. Ky ishte nje qendrim qe pritej. Tashme duhet pare qendrimi i delegateve te PD qe i jane bashkuar Foltores tani qe iu rikujtua se Berisha ka shume hesape per te mbyllur”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *