E PAPRITUR/ Deputeti i njohur i PD perfundon ne SPAK/Reagon per here te pare…

Deputeti i PD-se, Ervin Salianji, eshte thirrur sot ne SPAK. Burime bejne me dije se deputeti eshte telefonuar rreth nje jave me pare nga prokuroret dhe diten e sotme i eshte lene nje orar.

Ai eshte thirrur nga SPAK per tu marre ne pyetje por nuk dihet ne lidhje me cilen ceshtje.

Deputeti i PD, Ervin Salianji eshte pare sot te hyje ne Prokurorine e Posacme, SPAK. Ne nje prononcim qe beri per mediat, Salianji nuk dha detaje mbi ceshtjen per te cilen shkoi sot ne SPAK, duke theksuar se nuk mund te ndahet me publikun.

Deklarata e Salianjit:

“Sa kam vajtur une ne dyert e gjykatave e prokurorive s’kane ardhur gjithe politikanet e tranzicionit. Kam shkuar ne SPAK per te deshmuar per nje ceshtje qe i intereson SPAK, jo qe ka lidhje me mua”, u shpreh Salianji, duke theksuar se nuk eshte ceshtje qe mund te ndahet me publikun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *