Lideri historik i Partisë Demokratike ben deklaraten e forte 2 dit para mbajtjes se kuvendit….

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, postoi një njoftim në prag të Kuvendit Kombëtar të 11 dhjetorit.

Edhe pse pas shume e shum polemikave si dhe mos miratimit nga kreu alktual i PD-se , duket se asgje nuk do e ndaloj Berishen qe te arrij ate qe ai do. Historia ka treguar qe ai e merr gjithmone ate qe do por a do te ndodh edhe kete her e njejta gje duke ditur qe ne kete rast ka kunder edhe ameriken.

“Edhe dy ditë deri në Kuvendin e PD-së,” thuhet në posterin e shpërndarë nga Berisha. Teksa tregon se ai eshte me i vendosur se kurr qe te arrij ate qe ai do.

Kujtojmë se të shtunën mbahet Kuvendi Kombëtar i thirrur nga shumica e delegatëve.

Kuvendi do të mbahet në stadiumin kombëtar AirAlbania. Por qe thuhet se aty do te jete vetem nisja e nje demokracie te re. Por duket se jemi ne nje rruge pa krye dhe kur do te perfundoj kjo askush nuk e di. Tashme nuk mbetet asgje tjeter ves qe te shohim se cfare do te ndodh…. Ljametspeciale.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *