Lajmi fundit : Blendi Fevziu kapet rob ne Ukraine ku ndodhej gjate reportimeve..

Gazetari dhe moderatori i njohur, Blendi Fevziu, aktualisht ndodhet në Ukrainë për të përcjellë çfarë ndodh realisht në tokën e fushëbetejave.
Me ironi, ai ka ndarë fotomontazhin, ndërsa shton me seriozitet se kjo situatë duhet të përfundojë dhe të dy vendet duhet që të vendosin marrëdhënie miqësore mes tyre.
POSTIMI I PLOTË: “Me ne fund mora vesh nga lajmet qe jam zene rob ne Ukraine. Sic e shihni barku nuk le fare vend per performance ushtarake. Pa llogarit mungesen e flokeve qe ben te te thaje koka nga i ftohti.

Gjithsesi zgjidhja me e mire e luftes do kishte qene qe ruset te dorezonin vertet ar met dhe te refuzonin te luf tonin kunder nje vendi me te cilin kane qene per vite vellezer dhe ndaj te cilit kane shkelur cdo traktat dhe te drejte nderkombetare. Dhe duke marre njekohesisht ne qafe edhe miliona ruse te thjeshte qe jane kunder kesaj situate”.


Ka disa ditë që Fevziu ironizohet në rrjetet sociale për vajtjen e tij në Ukrainë. Shumë faqe kanë bërë meme, duke e shtuar edhe më tej popullaritetin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *