Bashen se do askush./ Për herë të parë, PD e Lulzim Bashës është katandisur shum ke, pa komisionerë në zgjedhje. As vet demokratet nuk po e mbeshtesin Bashen…

Në një konferencë për shtyp, Celibashi deklaroi se komisionerët në Vorë janë plotësuar nga lista e aplikantëve online.

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve PD po paraciet e vetme dhe pa asnje mbeshtetje, kjo me shum se kurr eshte nje humbje e madhe per PD-ne e Bashes, as vet demokratet nuk e duan kete parti qe ka shkuar ne fundin e saje.

Për herë të parë, PD e Lulzim Bashës është katandisur në këtë pikë, pa komisionerë në zgjedhje. Por jo vetëm në Vorë, por edhe në Shkodër, Durrës e Lushnje nuk po paraqiten komisionerët e Lulzim Bashës.

Pasi nuk gjeti komisionerë, në shkelje të ligjit ai importoi njerëz nga qytete të tjera. Ky është vetëm një sinjal që konfirmon braktisjen e madhe nga anëtarësia, strukturat dhe drejtuesit demokratë të Lulzim Bashës. Ndërkohë edhe pse janë zgjedhje të pjesshme, këto kanë një rëndësi të madhe pasi janë tregues i nevojës për ndryshim në opozitë dhe në pushtet.

Sondazhet tregojnë se shumica e bashkive do të fitohen nga kandidatët e Shtëpisë së Lirisë. Lideri historik demokrat, Sali Berisha ka bërë thirrje të vazhdueshme të votohet vetëm për kandidatët e Shtëpisë së Lirisë, duke thënë se kjo është opozita e vërtetë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *