A e mposhtni Ramën? Berisha shpërthen në të qeshura. Ja ku po ja them publikisht se …

Berisha ka thene diten e sotme se Edi Rama e ka mundur ne zgjedhjet e vitit 2013 duke perdorur 2 faktore, moshen dhe premtimet.

Sipas tij, Rama beri 63 premtime dhe disa prej tyre “ngjisnin”, siç ishte shendetesia falas apo ulja e çmimeve per ushqimet.

Berisha: A e mund Berisha Edi Ramen? Une habitem qe me pyet, po ç’me thue?

A e di ti si fitoi Rama perballe Berishes? U perpoq me pro’pagande negative dhe deshtoi ne menyre spektakolare. I bente spotet me pamjet e ‘97-s. Rama mori modelin tim te premtimit, por ama une e mbaja. Edi Rama ne vitin 2013 premtoi, beri 63 premtime, nga te cilat e shihja qe per disa ngjiti.

Ulja per ushqimet, zhdukja e listave dhe rreshtoi….perdori dy faktore, premtimin dhe faktorin moshe. Mosha ka pasur rolin e vet, por premtimi eshte ai qe e nxori fitues. Per moshe ai eshte me i plakur se une, le te vije te bejme testet, do dale te pakten 7 vite me i vjeter se une.

Leave a Reply

Your email address will not be published.